Zbiórka żywności

Zbiórka produktów żywnościowych dla kombatantów i dla hospicjum

Od końca listopada i przez przedświąteczny okres grudnia 2017 roku trwały w Szkole Podstawowej w Pawłowie dwie zbiórki produktów żywnościowych.

Pierwsza zbiórka organizowana była przez Stowarzyszenie ODRA – NIEMEN dla kombatantów na Kresach w ramach akcji „Rodacy-Bohaterom”.

Przez kilka tygodni zbieraliśmy produkty żywnościowe wg listy przekazanej przez organizatorów. Cel został zrealizowany – udało się zebrać 6 paczek.

Produkty z drugiej zbiórki trafiły do hospicjum w Chojnicach. Akcja była zachowaniem kilkuletniej tradycji szkoły, która uczestniczyła wcześniej w pomocy osobom potrzebującym we współpracy z Fundacją PALIUM.

W szkole w Pawłowie zebrano różnego rodzaju produkty wg listy ustalonej wcześniej z przedstawicielem wolontariatu z hospicjum. Każda z klas zbierała jeden wybrany produkt.

Za koordynację akcjami odpowiedzialny był p. Mateusz Knitter (jako organizator Szkolnego Koła PCK) w porozumieniu z dyrektorem szkoły i wychowawcami poszczególnych klas.

Dziękujemy uczniom i rodzicom, którzy uczestniczyli w zbiórkach oraz zachęcamy do brania udziału w tego typu przedsięwzięciach w przyszłości.

Data dodania: 2017-12-28 08:21:00
Data edycji: 2018-09-28 08:22:01