Zdolni z Pomorza

Uczeń naszej szkoły – Szymon Tomczyk z klasy 8a – uczestnikiem projektu Zdolni z Pomorza.

Szymon Tomczyk od wielu lat uczestniczy we wszystkich konkursach matematycznych osiągając w nich wysokie lokaty. Był wielokrotnie laureatem konkursu „Archimedes” oraz kilka razy zdobył wyróżnienie w „Kangurze”. Dlatego za namową nauczycielki matematyki wziął udział w rekrutacji do „Zdolnych z Pomorza” na rok szkolny 2020/2021 w kierunku matematyka. Najpierw pozytywnie przeszedł badania diagnostyczne sprawdzające  uzdolnienia w tym zakresie, przeprowadzone przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną. Następnie zaliczył z bardzo dobrym wynikiem sprawdzian wiedzy z przedmiotów ścisłych. Efektem tego jest zakwalifikowanie  się  Szymona do projektu „Zdolni z Pomorza” .

W ramach projektu zakwalifikowani  uczniowie będą mogli skorzystać między innymi z obozów  naukowych, warsztatów  specjalistycznych, zajęć  pozalekcyjnych, warsztatów  rozwijających kreatywność, spotkań  akademickich i wielu innych form wsparcia rozwijających uzdolnienia.

Serdecznie gratulujemy Szymonowi i życzymy dalszych sukcesów w dziedzinie matematyki.

Data dodania: 2020-11-30 09:34:08
Data edycji: 2020-11-30 09:34:41