Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości

Dzień Niepodległości

- Możemy mówić po polsku, po prostu możemy być sobą - tak na pytanie co oznacza odzyskanie niepodległości przez Polskę, odpowiedział jeden z uczniów.

Z okazji Święta Niepodległości odbył się uroczysty apel na którym uczniowie klasy VI „a” i VI „b” przedstawili wydarzenia dzięki którym udało się Polsce odzyskać niepodległość. Nad oprawą muzyczną sprawował opiekę nauczyciel muzyki – p. Paweł Friede, który przygotowywał uczniów do tego dnia.

Nasza szkoła już tydzień szybciej zaczęła przygotowywać się do tego dnia biorąc udział w projekcie „PATRIOTYZM INACZEJ”, który został przygotowany przez nauczyciela historii p. Laurę Turowską:

Oddział „0” – misja balonowa, przedszkolaki miały za zadanie przy pomocy balonów stworzyć flagę Polski.

Klasy I - III – uczniowie mieli za zadanie uzupełnić krzyżówkę, której głównym hasłem było słowo POLSKA, zaś w klasach II i III głównym hasłem było NIEPODLEGŁA.

Klasy IV – VIII – ich zadaniem było wykonanie zdjęcia przedmiotu, który kojarzy się im z Polską i niepodległością.

Efekt przygotowań został utrwalony na prezentacji. Jest to druga odsłona projektu „MŁODA NIEPODLEGŁA”. Zachęcam do obejrzenia efektu naszej pracy. /LT/

Data dodania: 2021-11-18 12:47:55
Data edycji: 2021-11-19 10:30:14